معرفی مناطق گردشگری رضوانشهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مشتری عزیز به منظور جلوگیری از مشکلات آتی و اخلال در خدمات رسانی خواهشمند است شرایط و ظوابط زیر را مطالعه وسپس نسبت به ثبت رزرو اقدام نمایید:

  • هنگام رزرو تاریخ ورود و خروج خود را به طور دقیق انتخاب نمایید.
  • هنگام ثبت رزرو لازم است هزینه رزرو به صورت آنلاین پرداخت گردد.
  • در صورت لغو رزرو بایستی مراتب را به مجموعه اطلاع دهید در غیر اینصورت عودت مبالغ پرداختی مقدور نمیباشد.
  • عودت وجه رزروهای لغو شده تابع ظوابط خاصی میباشد.
  • لغو رزرو در 48 ساعت مانده به زمان رزرو مقدور نمیباشد.
  • در صورت انصراف از رزرو اتاق حتما درخواست کتبي خود را به شماره  89772957-021 مرکز فاکس نماييد.هزينه کنسلي تا يک هفته قبل از موعد 15% و تا سه روز قبل از موعد 20% و در همان روز قبل از ساعت 12 50% درصد از کل مبلغ و بعد از آن تمام مبلغ کسر ميگردد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

آبشار ویسادار از زیباترین آبشارهای ایران و سومین آبشار مرتفع استان گیلان است. این آبشار به معنی “سایه درخت بید” است که در 16 کیلومتری شهر پره سر در شهرستان رضوانشهر واقع شده و همچون نگینی در دل جنگلهای زیبایی این منطقه می درخشد.

ویسادار به معنی سایه درخت بید است و ابهت این پدیده طبیعی زمانی بیشتر می‌شود که از پایین به آن نگاه کنند، صدای ریزش آب از ارتفاع 20 متری و نیم دایره‌ای که آب در دل سنگ و صخره برای رسیدن به رودخانه ایجاد می‌کند، منظره فوق العاده دیدنی است.

صدای پرندگان و شر شر آب و نور خورشید که از لابه لای درختان انبوه خود را به زمین می‌رساند، جلوه‌ای است که در کمتر منطقه‌ای یافت می‌شود، پس اگر به دنبال دیدن این زیبایی‌ها هستید، هنگام سفر به غرب گیلان آبشار ویسادار را در پره سر رضوانشهر از یاد نبرید.

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

آبشار ویسادار

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ین پل در چهار كیلومتری جاده رضوان شهر به تالش قرار دارد و در دوره صفویه بنا و در دوره قاجاریه بازسازی شده است. مصالح آن آجر و سنگ و در راه شاه عباسی واقع شده بود. طول پل 30 متر و دارای یك دهنه ی بزرگ با طاق جناقی و عرض 30/2 متر و جان پناهی (قسمتی در زیر پل كه می توان در زیر آن پناه گرفت ) به ارتفاع 40 سانتیمتر است.

این پل به سبک خاصی که در دیگر پل های تاریخی کم‌تر دیده می‌شود؛ ساخته شده است بدین صورت که در طرفین طاق و بر روی پاکان آن، دو ستون نمای مخروطی شکل و در بدنه جانب شمال پل، دو طاق نما کار کرده اند. ضخامت طاق اصلی در پایین و بالا یک متر است.

سطح گذر پل از میانه به طرفین دارای شیب است و جان پناه های آن نیز تخریب شده است. این سطح تمامی با سنگ رودخانه فرش شده است. امروزه در مجاورت این پل، بر روی شفارود پل جدیدی احداث کرده اند.

پل پونل به شماره ۱۷۸۰ به ثبت تاریخی رسیده است.

پل آجری پونل

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

ین قلعه در ییلاق ارده شهرستان رضوانشهر واقع است که اقامتگاه ییلاقی حاکمان تالشدولاب به شمار می آمد . در فصل تابستان ییلاق های این منطقه بخش بزرگی از ساکنین روستاهای جلگه ای بخش پره سر را در خود جای می داد و بدین لحاظ این قلعه در کنار سایر جاذبه های گردشگری این منطقه واقع شده است.درباره مشخصات و ویژگی های این قلعه تا کنون مطالعه ای انجام نپذیرفته است.وامروزشکل اصلی قلعه به دلیل بی توجهی از بین رفته است .و یک عکس قدیمی از قلعه در ذیل آمده است .

قلعه امیر ساسان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رضوان‌شهر شهری است در بخش مرکزی شهرستان تیران و کرون استان اصفهان ایران. این شهر در ابتدای جاده تیران-سامان قرار گرفته و مرکز دهستان رضوانیه‌است. این شهر از به هم پیوستن روستاهای اران، اسفیدواجان و محله پائین به وجود آمده‌است. صنعت سنگ در این منطقه جایگاه ویژه‌ای دارد و بسیاری از ساکنان آن به حرفه تولید سنگهای تزئینی و ساختمانی اشتغال دارند و شهرک صنعتی تخصصی در این منطقه فعال است.

مختصات جغرافیایی

از آن جا که در کتاب‌ها و نقشه‌ها روستاهای این شهر به تفکیک آمده‌اند؛ برای دانستن طول و عرض جغرافیایی این شهر، طول و عرض جغرافیایی دو روستای اران و اسفیدواجان در زیر می‌آید.

اران – طول جغرافیایی ۵۱ درجه و ۰۵ دقیقه شمالی – عرض جغرافیایی ۳۲ درجه و ۴۴ دقیقه عرض شرقی

اسفیدواجان – طول جغرافیایی ۵۱ درجه و ۰۶ دقیقه شمالی – عرض جغرافیایی ۳۲ درجه و ۴۲ دقیقه عرض شرقی – ارتفاع از سطح دریا ۱۸۸۰ متر

در حقیقت اسفیدواجان دو بخش سفلی علیا دارد که در خود محل به اسفیدواجان سفلی محله پائین و اسفیدواجان علیا محله میان می‌گویند و دلیل این امر این است که قنات هر دو محله یکی است و در گذشته به محله میان، جوی بالا نیز گفته می‌شد و همچنین از نظر ثبتی هر دو محل در یک پلاک ثبتی می‌باشند و همچنین اشتراکات فرهنگی و ریشه خانوادگی میان دو محل غیر قابل انکار می‌باشد علی‌رغم این که محله بالا از نظر جغرافیای با محله اران نزدیک‌تر است(چسبیده است).

آثار تاریخی

1- امامزاده حسین بن عدنان بن موسی بن جعفر (نامی به شازده حسین) – در منطقه‌ی ۲ (اسفیدواجان).

2- مسجد جامع اران (بنا شده در سال ۱۳۱۷ قمری) – در منطقه‌ی ۳ (اران).

3- مسجد باقر العلوم (به گفته‌ی اهالی 250 سال قدمت دارد.) – در منطقه‌ی ۲ (اسفیدواجان).

4- مسجد جامع رضوانشهر – در منطقه‌ی ۱ (محله پایین).

5- مسجد الزهرا – در منطقه‌ی ۳ (اران).

6- مسجد صاحب الزمان – در منطقه‌ی ۳ (اران) محله‌ی حسرت آباد.

7- مصلی نماز جمعه.

رضوان شهر

رضوان شهر

رضوان شهر